Gayrimenkul Hukuku

Balkaya & Balkaya, taşınmazlara dair ihtilaflarda ve mülkiyet dahil her türlü hak tahsisi konularında müvekkillerine hizmet vermektedir. 

Balkaya & Balkaya’nın merkezinin bulunduğu İstanbul, Türkiye’de uzun yıllardır devam eden kentsel dönüşümün merkezidir. Balkaya & Balkaya, bu sürecin başından beri muhtelif kentsel dönüşüm projelerinde bazen kat maliklerinin, bazen müteahhit firmaların temsilcisi olarak yer almaktadır. Uygun taşınmazı veya firmayı bulma, tarafların kendi aralarındaki ve karşı tarafla ilişkilerini düzenleme, sözleşme hazırlama ve koşulların görüşülmesinden, inşaatın bitip teslim edilmesine kadar her aşamada hizmet sunmakta, ihtilaf durumunda müvekkillerini ilgili mahkemelerde temsil etmektedir.

Son yıllarda gitgide artan bir diğer eğilim de yabancıların Türkiye’de gayrimenkul edinmesidir. Balkaya & Balkaya ülkemizde gayrimenkul almak isteyen yabancılara, bu vesileyle oturma izni veya vatandaşlık başvurusu yapma konuları da dahil, danışmanlık sunmakta, satış öncesi, satış ve satış sonrası süreçlerde müvekkillerini temsil etmektedir.